AKTUALNOŚCI I HISTORIA KATALOGU

Obecnie w katalogu:

okrętów - 1733

zdjęć - 3510

17.05.2012. - 31 zdjęć włoskich torpedowców. Doszło też sporo pozycji do bibliografii min: - British Destroyers In World War One – R.A. Burta oraz British Destroyers From Earliest Days to the Second World War – Normana Friedmana. Mógłbym rzec - nareszcie udało mi się trafić Friedmana za rozsądne pieniądze:) Przy okazji poprawiłem błąd kopiowania plików we włoskich krążownikach pancernych, już powinny się wyświetlać poprawnie - dziękuję Panie Tomaszu za uwagę.

15.03.2012. - 71 zdjęć włoskich pancerników i okrętów liniowych.

09.02.2012. - 15 zdjęć włoskich krążowników pancernych.

01.02.2012. - 15 zdjęć włoskich ciężkich krążowników.

15.01.2012. - Tym razem włoskie krążowniki lekkie. 40 zdjęć 30 okrętów.

10.01.2012. - Odpowiadając na prośby kilkunastu korespondentów, w 2012 roku nie będę (poza wyjątkami) tykał najbardziej popularnych flot: niemieckiej i angielskiej. Na dobry początek coś z floty włoskiej. 51 zdjęć 40 włoskich i jednego jugosłowiańskiego niszczyciela (z racji służby min. pod włoską banderą).

2011. - Minął piąty rok działalności katalogu. To był całkiem niezły rok. Przybyło prawie 1200 zdjęć i ponad 500 nowych okrętów, głównie angielskich, w większości drobnoustrojów. Paradoksalnie, kłopoty ze zdrowiem przyśpieszyły prace nad katalogiem. Powstał też portal aukcyjny, na którym będę wystawiał pocztówki i zdjęcia, w tym okrętów: moje-aukcje.pl. Proszę przeglądać działy: Militaria oraz Pocztówki - serdecznie zapraszam! W nadchodzącym roku, zgodnie z obietnicą, przybędzie okrętów innych flot niż angielska i niemiecka.

2010. - Po dłuższej przerwie spowodowanej różnymi sprawami, mogę powrócić do katalogu... choć nie na tyle ile bym chciał. Narodziny córki troszkę sponiewierały moje plany co do katalogu, ale nie zapomniałem o nim :). Udało mi się zdobyć wiele nowych zdjęć. Usunąłem kilkanaście błędów, poprawiłem dwie tabele. Jest już sporo dużych okrętów angielskich, a wkrótce pojawią się również drobnoustroje. Koszty utrzymania serwera są co raz większe, ale jakoś daję radę. Sporo kłopotów sprawia mi identyfikacja niektórych okrętów ze względu na błędne podpisy. Czasem, niestety przeoczę taki błąd, co przy masowym wrzucaniu zdjęć nie jest do uchwycenia. Proszę więc o dalsze uwagi i podpowiedzi. W katalogu prawie 1100 okrętów i ponad 2000 zdjęć.

2009. - Niestety, ale praca w szkole, wbrew powszechnej opinii, pochłania zbyt wiele czasu abym mógł zająć się poważniej katalogiem, więc w tym roku praca trochę wyhamowała. Rzecz, której nadal nie udało mi się zrobić, to znaleźć kogoś, kto pomógłby mi w przygotowywaniu opisów okrętów. Trzy osoby, które zgłosiły się, zrezygnowały po zobaczeniu jaki to ogrom pracy. Ponawiam więc apel o pomoc w tworzeniu opisów. Udało mi się zdobyć ponad 2000 nowych zdjęć, ale kiedy będę mógł wykonać fotokopie i ruszyć z katalogiem, nie wiem. Nareszcie dokupiłem brakującą część Conway'a - Conway's All the World's Fighting Ships 1922 - 1946. Powoli rozwijają się prace nad flotą angielską. W tym roku nareszcie wkroczyłem w 1000 zdjęć w katalogu. Obecnie jest ich 1478 blisko 800 okrętów.

2008. - Minął rok funkcjonowania katalogu. Czas na krótkie podsumowanie...

Myślę, że udało mi się już sporo osiągnąć. Są już wszystkie tabele. Co raz więcej zdjęć trafia na stronę katalogu. Sporo nowych nabytków oczekuje na wykonanie zdjęć, a jeszcze więcej na obróbkę. Skupienie się na zdjęciach spowodowało jednak zastój w opisach. Zgłosiło się do mnie kilka osób gotowych do pomocy w tej materii, ale jakoś żadna z nich nie podjęła wyzwania...szkoda. Postanowiłem, że jeśli nikt nie zechce mi pomóc w tworzeniu opisów, to zabiorę się za nie za jak skończę pierwszą tabelę zapełniać zdjęciami. Dziękuję tym, którzy pisali do mnie z emaile uwagami na temat katalogu - jestem bardzo wdzięczny za wszystkie dotychczasowe jak i przyszłe. Mam nadzieję, że katalog jest dla Was pożyteczny i często tu zaglądacie. Jest już większość dużych okrętów niemieckich oraz sporo mniejszych. Po u-bootach zrobię sobie przerwę we flocie niemieckiej i zabiorę za angielską. Przypadkowo dodaję również inne okręty ponieważ czasem wpadają w moje ręce zdjęcia, które obrabiam razem z niemieckimi...np kilka japońskich. Moja bibliografia wzbogaciła się o kolejne 2 pozycje: Conway's All the World's Fighting Ships 1860 - 1905 i Conway's All the World's Fighting Ships 1906 - 1921. Teraz mogę porównać te trzy (Weyers, Conway`s i Jane`s). Usunąłem kilka zgłoszonych nieaktywnych linków - dziękuję za wszystkie uwagi, jestem niezmiernie wdzięczy za wyłapane błędy oraz zawalone linki. W katalogu prawie 500 okrętów i ponad 900 zdjęć.

2007. -  Początek pracy. Nowości pojawiają się z każdym dniem. Prawie setka okrętów i 220 zdjęć. Zrobiłem również trochę opisów i kilka następnych tabel.

W dniu dzisiejszym - 03.08.2007. katalog zaistniał w sieci po raz pierwszy. Na dobry początek pojawiły się dwa okręty niemieckie. Krążownik lekki "Emden" oraz okręt liniowy "Gneisenau". Ze względu na to, że zdjęć okrętów niemieckich mam najwięcej zrobionych i wymagają tylko obróbki, na razie zajmę się wyłącznie flotą niemiecką.