AKCESORIA FOTOGRAFICZNE

WSTĘP

UWAGI  I PRZEMYŚLENIA

AKCESORIA:
STATYWY I MONOPODY
Manfrotto 055 PROB Velbon 440
Manfrotto 479B

 

TORBY I PLECAKI
Plecak Fomei
Lovepro TLZ2
Torba Rehwa
Lovepro Nova 5AV


LAMPY BŁYSKOWE

Metz 54MZ-3

Metz 54MZ-4i

galeria


pierścienie i nasadki

MENNON White Balans Camera Lens Cap

 


kable i wężyki
światłomierze
makro


ZASILANIE

Grip Delta do Nikon D50


inne
GALERIE SPRZĘTOWE
PLECAK FOMEI
statywy i monopody


POWRÓT NA STRONĘ FOTOGRAFIA

 

Wbrew pozorom, akcesoria fotograficzne, często traktowane po macoszemu, są bardzo ważnym elementem wyposażenia fotografa. Ułatwiają pracę, pomagają w trudnych sytuacjach, a ekstremalnych fotografowanie bez nich często jest po prostu niemożliwe. Właściwie nie ma akcesoriów mniej i bardziej ważnych. Jeśli zabraknie zapasowej baterii czy akumulatorka, to nawet najlepszy aparat i świetny fotograf rozłożą bezradnie ręce. Czasem, nawet głupi wężyk czy kabelek, a raczej ich brak może przyprawić o palpitację serca. Słyszy się później opowieści - kurczę, nie zabrałem w góry statywu, a taki piękny był zachód - no tak, po co dźwigać te 3,5kg? A właśnie po to, żeby zrobić to jedno, jedyne zdjęcie...być może zdjęcie życia! I dlatego dźwigam te 13-15kg idąc na wycieczkę w góry, spacer po lesie czy wędrówkę wzdłuż rzeki. Jak na razie nie trafiłem zdjęcia życia, ale w miarę skromnych możliwości jestem przygotowany i nie będę później sobie wyrzucał, że czegoś tam nie wziąłem i opowiadał przy piwie, jakie to świetne zdjęcie mi uciekło!

Tak, więc moi drodzy zbierajmy te duperelki, wężyki i kabelki, nośmy je ze sobą i szukajmy naszego jedynego ujęcia:))

Postaram się tu przedstawić moje szpargały fotograficzne. Określić stopień ich przydatności, a także zapoznać Was z moją subiektywną ich oceną. Oceny podaję w/g skali ocen szkolnych.

Zaznaczam, że nie będą to profesjonalne testy opłacone przez producentów, ale wyłącznie uwagi użytkownika, czyli moje, całkowicie subiektywne opinie